Klaster Innowacyjna Medycyna

  • de
  • en
  • pl

Aktualności

Premiera opaski biometrycznej

W poniedziałek gościem Klastra była Pani Edyta Kocyk ­ współzałożycielka oraz prezes zarządu warszawskiego startupu SIDLY Sp. z o.o.

Początki współpracy Klastra Innowacyjna Medycyna oraz Sidly sp z o.o. sięgają czerwca 2014 roku. Nasze warszawskie spotkanie na targach wzornictwa przemysłowego zaowocowało decyzją Sidly o przystąpieniu do naszej inicjatywy. Od tego momentu, aktywnie wspieraliśmy prace młodych wizjonerów, których zwieńczeniem miało być stworzenie pierwszego na rynku polskim produktu medycznego w formie opaski biometrycznej. Sidly uczestniczyło też jako wystawca w konferencji Klastra Niepełnosprawni Sprawni, którą organizowaliśmy w listopadzie 2014. Punktem programu konferencji była prelekcja Pana Michała Pizonia na temat telemedycyny. Od tego momentu z ogromnym zaciekawieniem oczekiwaliśmy na premierę opaski marki Sidly.

I oto jest. Mamy przyjemność poinformować, że od kilku dni testujemy to urządzenie w codziennym użyciu, a pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne i obiecujące. Takie funkcje jak możliwość zdalnego monitorowania przez opiekuna za pośrednictwem smartfonów czy tabletów parametrów życiowych podopiecznych, lokalizacji w terenie pacjenta inicjującego funkcję alarmową czy alarm upadkowy otwierają ogromne spectrum możliwości w zakresie teleopieki.

W chwili obecnej, opaska Sidly Care dystrybuowana jest na rynek europejski oraz została wdrożona do wybranych polskich szpitali. Niewątpliwy sukces, z rokowaniem na jeszcze większe zainteresowanie klientów, jest wynikiem bardzo dobrej jakości produktu. Wysoka klasa urządzenia potwierdzona jest prestiżowymi certyfikatami, przyznawanymi wyłącznie produktom medycznym spełniającym restrykcyjne wymagania. Produkt odznaczony jest m.in. certyfikatem najbardziej renomowanej jednostki na rynku usług certyfikacyjnych i badawczych w Europie ­ TÜV Rheinland. Innowacyjność i funkcjonalność Sidly Care zostały docenione zarówno w kraju, jak i na świecie. To zdobywca szeregu nagród takich jak: „Debiut Roku 2014”, „Mikroprzedsiębiorca roku 2015”, „TOP10 Buisness Link” czy „Ready to Go ­ Shanghai 2014” i wielu innych. Zdobycie uznania na tak szeroką skalę to niezbity dowód na to, by o opasce Sidly Care mówić w kategoriach światowej renomy.

Dziękujemy naszym partnerom za wybór Klastra Innowacyjna medycyna jako środowiska, w którym będziemy testować i wdrażać to nowe rozwiązanie telemedyczne, które może znacznie podnieść standard opieki nad seniorami. O dalszej współpracy będziemy Państwa informować.

Wszystkich zainteresowanych wdrożeniem produktu w swoich jednostkach zachęcamy do kontaktu z biurem Klastra.

 

Opublikowano w: Aktualności

Strona powstała w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą: “Rozwoj Klastra Innowacyjna Medycyna” finansowanego ze zródeł Samorządu Województwa Dolnośląskiego, umowa nr DG-G/2918/13 z dnia 13.09.2013.