Klaster Innowacyjna Medycyna

  • de
  • en
  • pl

Aktualności

Ponadnarodowa inicjatywa klastrowa

W miniony czwartek , 12 marca, w Hotelu Scandic we Wrocławiu odbyło się pierwsze, robocze spotkanie związane ze wspólna inicjatywą ponadnarodową klastrów. Inicjatorem wydarzenia był partner Klastra Innowacyjna Medycyna, Klaster Biosaxony z Drezna. Podmiot reprezentowała  Dr. Madlen Schiller. Drugim partnerem biorącym udział w projektowanym przedsięwzięciu był Śląski Klaster ICT i Multimediów, reprezentowany przez Pana Marcina Warzochę oraz Panią Sylwię Antoszczak z Rudzkiego Inkubatora Rozwoju Przedsiębiorczości. Nasz Klaster reprezentowany był przez Prezesa Bartosza Hajncza, Wiceprezesa Piotr Polańskiego oraz przez Panie Iwonę Wójcik i oraz Ilonę Trześniewską. Celem roboczego spotkania było zaplanowanie i omówienie możliwości wspólnych działań w ramach ponadnarodowej inicjatywy klastrowej.  Planowane działania będą zmierzały do tworzenia instrumentów  wsparcia finansowego dla członków naszych Klastrów – firm z sektora MŚP. Do projektu zaproszone zostały Klastry z sektorów IT, LifeSciences, MedTech oraz Biotech z kilku państw europejskich – min. Polski, Niemiec, Włoch, Belgii i Rumunii.

 

Trzeba zaznaczyć, że spotkanie to nie miałoby mieejsca, gdyby nie wyjazd przedstawicieli Klastra Innowacyjna Medycyna na „Cluster To Cluster Conference And Matchmaking – Towards New Horizons”, które odbyło się w dniach 18-19 września 2014 w Berlinie. O wydarzeniu tym informowaliśmy wcześniej.

 

Z głowami pełnymi pomysłów i chęci do pracy szykujemy się na kolejne spotkanie, tym
razem celem uszczegółowienia i usystematyzowania gotowych pomysłów naszego Klastra, które czekają na implementację. O rezultatach kolejnych spotkań, będziemy informować na bieżąco.

Opublikowano w: Aktualności

Strona powstała w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą: “Rozwoj Klastra Innowacyjna Medycyna” finansowanego ze zródeł Samorządu Województwa Dolnośląskiego, umowa nr DG-G/2918/13 z dnia 13.09.2013.